Nouzové krmivo - VETARK Critical Care

Novinka
Neohodnoceno
699 Kč
Momentálně nedostupné
Položka byla vyprodána…

CCF Critical Care Formula je doplňkové krmivo pro plazy, ptáky a savce.

  • 150g

Detailní informace

Detailní popis produktu

Obsahuje unikátní směs dextrózy poskytující energii s proteinovým koncentrátem a lze ji použít u všech druhů.
CCF byl vyvinut pro krmení ptáků, savců a plazů, jejichž metabolismus může být narušen v případech, jako je ztráta chuti k jídlu, hlad, operace a období rekonvalescence.
Přípravek je směsí vybraných maltodextrinů s krátkým řetězcem (pocházející z kukuřičného škrobu) a proteinového koncentrátu s přídavkem aminokyselin. CCF by se měl připravovat průběžně v dávkách, které umožňují jejich konzumaci, oproti běžně používaným tekutým přípravkům z lehce stravitelných sacharidů má velké výhody, protože jde o prášek a lze jej skladovat do potřeby malého množství. Prášek CCF zůstává stabilní po celé měsíce (za předpokladu, že nádoba je utěsněná) a poskytuje adekvátní zdroj bílkovin pro vyrovnání hypoproteinemických podmínek katabolismu, což je vážný problém zejména u ptáků.

Jak používat

Pro přímé podání lze CCF smíchat 1 odměrku plus 3-5 odměrek vody.

Plazi: Použijte 1 odměrku na 1 kg doplňovaného zvířete.
Ptáci: 1 odměrka (5 ml) na 200 g přikrmovaného zvířete. U sondové výživy doporučujeme 2-3x denně.
Savci: 1 odměrka na 250 g přikrmovaného zvířete.
Frekvence podávání by měla být 2 až 5krát denně v závislosti na klinickém stavu. Podrobné rady vám poskytne váš veterinář.

Jako jednoduché aditivum pro zvířata, která potřebují extra energii, lze CCF přidávat do pitné vody v poměru 1 odměrka na 200 ml.

FAQ

Otázka: Kdy by měl být použit Critical Care Formula?
Receptura CCF Critical Care by měla být aplikována, když zvíře nežere. Pokud váš mazlíček jí, ale necítí se dobře, doporučujeme jedno z našich druhově specifických probiotik (Avipro Avian pro ptáky, Avipro Plus pro psy nebo Pro-C Probiotic pro králíky a malé savce).

Otázka: Jak dlouho bych měl používat CCF Critical Care Formula?
CCF Critical Care Formula byla vyvinuta pro krátkodobé použití na podporu zvířat během období nemoci a rekonvalescence. U starších zvířat lze doporučit dlouhodobé používání, nejdříve se však poraďte se svým veterinářem.

ANALYTICKÉ ingredience Hrubý protein 17,5 % - Hrubá vláknina 0 % - Hrubý tuk 2,7 % - Hrubý popel 3,2 % - Vlhkost 2,5 %