O nás

                                                                                                                                             

Nabízíme profesionální terária, flexária, půlterária, osvětlení a jiné vybavení na chov chameleonů.

Sami se zabýváme chovem těchto nádherných zvířat a také je jezdíme studovat do jejich přirozeného prostředí na Africký kontinent, abychom porozuměli jak žijí a mohli jim v domácím chovu udělat ty nejlepší podmínky.

To je také hlavní důvod, proč jsme založili tento eshop, abychom pomohli především začínajícím chovatelům s výběrem správného terária a v neposlední řadě mu pomohli s chovem ale i odchovem. 

Můj příběh

Jako začínající terarista jsem si koupil v deseti letech své první gekončíky noční. Hobby malého kluka se pomalu měnilo ve vášeň. Netrvalo dlouho a můj dětský pokoj se stával plnohodnotným chovným zařízením. Jak ale šel čas, přišly i jiné zájmy a od teraristiky jsem na chvíli upustil. V roce 2009 se ke mně dostal samec Chamaeleo calyptratus. A to už zbýval jen krůček k tomu, abych chameleonům naprosto podlehl. Věnoval jsem studiu a chovu těchto nádherných zvířat naprosto veškerý svůj volný čas. V teráriích už bylo spoustu druhů, obvyklých i neobvyklých, ale stále to nebylo ono. Potřeboval jsem je vidět naživo, ve svém přirozeném prostředí, pochopit, co skutečně potřebují. A tak jsem za nimi začal cestovat do Afriky . ( Více o mém cestování - cestování za chameleony )

 Od roku 2015 kdy jsem byl poprvé v Ugandě a následně třikrát v Tanzanii a jednou na Mauriciu jsem se mnoho naučil a pochopil jak chameleonům udělat ty nejlepší možné podmínky v teráriu.  S těmito poznatky z cest se snažím pracovat v teráriu a hlavně pomáhat ostatním kolegům a chovatelům, převážně na facebokové skupině CHAMELEONI CZ/SK, kterou jsem založil. Protože se na mě mnoho chovatelů obrací s prosbou, jaké terárium, osvětlení, atd. vybrat, rozhodl jsem se, že začnu sestavovat vhodná terária tak, aby byla funkční a bezpečná pro zvíře, ale i praktická pro chovatele.

Terária, flexaria, která nabízím sám používám v chovu. V současné době, už nemám žádná skleněná nebo z osb, lamina. Námi nabízená terária mají několik výhod oproti skleněným, nejsou těžká, nerozbíjejí se při pádu z malé výšky, neotlučou se a neodráží se v nich odraz chameleona, což ho může stresovat. Naše nabízená terária mají hliníkový rám jsou rozložitelná, lehká, dají se jednoduše přenést do sprchového koutu nebo vany, kde je bez poškození vymyjete. Dříve jsme používali terária z osb desek, které jsme si sami vyráběli. Postupem času se ukázalo, že to není ideální volba. Desky bobtnaly a plesnivěly vlivem vysoké vlhkosti. Terária od nás mají dokonale stabilní větrání ( vždy celý strop ).

 

Nabízíme tři typy ubikací :

Teraria, Flexaria, Půlterária

Terária mají větraný celý strop a díl pod dvířky, ta se hodí především do suchých panelových domů nebo novějších domů, kde je nízká vlhkost a nejde přes 40%. V teráriu vyšší vlhkost snadno udržíte pomocí substrátu, který je lehce vlhký po rosení. Já používám písek, má perfektní vlastnosti co se týče savosti stékající vody a následného pozvolného vzlínání. Žádný substrát není cesta tím správným směrem, na dně se budou dělat louže po rosení, z které chameleon může pít následně po tom, co se do ní vykálel.

hlavní černé

 

Flexaria jsou celosíťové a hodí se převážně na venkovní slunění nebo do prostor s vysokou vzdušnou vlhkostí.

hlavní černe

 

Posledním typem je půlterárium , které má větrání přes celý strop a celá dvířka, tento typ ubikace se také hodí do prostor s vyšší vzdušnou vlhkostí a vyšší teplotou.

hlavní černé

 

  Na našem eshopu najdete také kompletní osvětlení, které jsem vybral ze všech možných výrobců a považuji ho jako nejlepší a sám ho používám ve svém chovu. Osvětlení řeším individuálně ke každému teráriu, proto pokud si nebudete jistí jaký typ zvolit neváhejte mě kontaktovat .

 

set t5+reflektor+výhřevná žárovka